Trening kreatywności – Szkolenia

Program każdego treningu kreatywności dostosowany jest do potrzeb klienta i tworzony po wcześniejszej analizie.

Co daje Trening Kreatywności Angel Mind?

Nowy sposobu myślenia, który otwiera drzwi, a którego istnienia nikt nawet się nie domyślał. Sposobu myślenia, który pozwala rozwiązywać trudne problemy w niecodzienny sposób; sposób, który jest zazwyczaj ignorowany przez myślenie logiczne.

Radykalnie nowe pomysły nie muszą być dziełem przypadku i być zdarzeniem jednorazowym. Za pomocą sprawdzonych narzędzi i ćwiczeń inicjujemy ukierunkowany proces umożliwiający innowacje.

Myślenie kreatywne nie bazuje na talencie lub specjalnym uzdolnieniu; jest to umiejętność, której każdy może się nauczyć. W dzisiejszych czasach konieczne są lepsza jakość i lepsze usługi, ale nie są one wystarczające. Tylko kreatywne myślenie i innowacje zapewniają długotrwałe globalne sukcesy.

Trening kreatywności Angel Mind to sprawdzony i efektywny sposób na poznanie wielu ćwiczeń i narzędzi, które mogą być natychmiast zastosowane w pracy czy w życiu codziennym, w celu rozwiązywania problemów, generowania niezliczonej ilości pomysłów i  nabrania nawyku nieszablonowego myślenia.

Program treningu kreatywności, czas jego trwania oraz zakres rozwijanych umiejętności zależy od potrzeb uczestników i do nich jest dostosowywany. Podczas wstępnej analizy zostaje określone, czy uczestnicy treningu potrzebują skupić się na metodach twórczego rozwiązywania problemów, technikach generowania pomysłów, rozwoju myślenia twórczego czy innych aspektach. Zapewnia to odbiorcy maksimum praktycznych rozwiązań, dopasowanych do jego aktualnych potrzeb i problemów.

Trening kreatywności składa się z wprowadzającej części teoretycznej oraz części praktycznych ćwiczeń, rozwijających wszystkie rodzaje twórczości.

Każdy profesjonalny trening kreatywności powinien posiadać postawę teoretyczną, opartą o kilkadziesiąt lat badań w zakresie psychologii twórczości, jednak nacisk kładziony jest głównie na praktyczne ćwiczenia i konkretne narzędzia, rozwijające twórcze myślenia, w tym narzędzia Myślenia Letaralnego.

Efekt – wyrobienie nawyków myślowych, które pozwolą na kreatywne podchodzenie do problemów i zagadnień. Odejście od standardów, rutyny, przyjęcie postawy umysłu otwartego na nowe postrzeganie świata, spojrzenie na oczywistości w niestereotypowy sposób.

Trening kreatywności

Prawdziwą miarą kreatywności jest tempo naszego rozwoju.

Dlaczego kreatywność jest ważna?
Bez niej nie było by postępu. Czym możemy dziś wyróżnić się na rynku biznesowym? Wszyscy mają ten sam dostęp do informacji. Wszyscy mają ten sam dostęp do zasobów, do kompetencji. Jeżeli nie ma kompetencji w twoim pracowniku, posyłasz go na szkolenie bo wiesz gdzie tych kompetencji szukać. Wszyscy mają dostęp do tanich towarów i półproduktów. Czym możemy wyróżnić się w świecie, gdzie chyba już wszystko zostało wymyślone a innowacje zarezerwowane są dla grona wyspecjalizowanych jednostek badawczych. Tylko kreatywnym, świeżym, innym spojrzeniem na problem czy produkt. Nie dojdziemy za daleko podążając utartymi już szlakami w kółko. Musimy umieć wyłamywać się ze schematów. Dlatego kreatywność jest tak ważna, jeżeli nie najważniejsza dla rozwoju.
Czy każdego można tego nauczyć?
Oczywiście. To umiejętność jak każda, którą należy poznać, zrozumieć i nieustannie ćwiczyć. To jak z jazdą na rowerze, czy doskonaleniem gry w tenisa ziemnego. Niektórym z nas niepotrzebnie wpojono przekonanie, że nie jesteśmy kreatywni. Że to dar, z którym się rodzimy albo nie. Stąd tak często słyszy się „Ja tego nie wymyśle, on jest super kreatywny do niego idźcie”. A wystarczy szereg ćwiczeń, które nauczone i powtarzane codziennie choćby w domu, pokażą nam drogę do rozwoju tej umiejętności. A potem pozostaje tylko ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć 🙂 Jak? Najlepiej na Treningu Kreatywności.
Gdzie pomaga kreatywność?
Wszędzie tam gdzie chcemy czegoś więcej niż odtwórczego wykonywania poleceń. Ale i tu kreatywne podejście do odtwarzanego procesu może nam pomóc w znalezieniu lepszej, wydajniejszej wersji takiego działania. Wszędzie tam, gdzie potrzebujemy powiewu pomysłowej świeżości, tam gdzie musimy rozwiązać problem, stworzyć nowe rozwiązanie, wyprodukować całkowicie nowy lub ulepszony produkt.
Rady na rozwój kreatywności:

1. Pamiętaj, że jesteś kreatywny.
Kreatywność to nie magiczna dar z którym się rodzisz bądź nie. To umiejętność, którą możesz posiąść, ćwiczyć i nieustannie rozwijać.

2. Bądź ciekawy.
Zatrzymaj się na chwilę nad tym, co zwróciło Twoją uwagę. Dlaczego wydarzyło się właśnie to? (to mają być sprawy drobne jak auto które przejechało przed nami.) Co by było , gdyby było odwrotnie? (Co gdybym to prowadził to auto? Co bym widział, myślał?) Jak do tego doszło? Jak to zostało zrobione? Dlaczego w ten sposób? Pamiętaj, ciekawość poznawcza ogromnie sprzyja aktywności twórczej.

3. Nie bądź mordercą pomysłów.
Nawet jeżeli pomysł o którym rozmawiacie wydaje Ci się bezsensowny – nie oceniaj go na tym etapie. Zachowaj osąd na później. Teraz staraj się wykorzystać ten pomysł jako odskocznie do nowego pomysłu. Buduj na nim kolejne kreatywne rozwiązania. Komentarz typu: to bez sensu, bądźmy praktyczni, nigdy nikogo do tego nie przekonasz – może stłamsić świetny pomysł w zalążku.

4. Pamiętaj o rozgrzewce.
Jak w sporcie ciało, tak w ćwiczeniu myślenia mózg -potrzebuje rozgrzewki. Drobne ćwiczenia na rozgrzewkę twórczą pobudzą Twoją głowę do lepszej pracy

5. Wykorzystuj każdą możliwość na ćwiczenia.
Widzisz jakiś akronim – rozwiń go w wymyślony sposób. Nazwa mijanego sklepu – potraktuj jako skrót i rozwiń na swój sposób: ŻABKA – żółty atrakcyjny bawół kopie aligatora. Nie zważaj na sens i gramatykę. Ma być zabawnie.

6. Ma być zabawnie.
Kiedy Ci się najlepiej myśli? W hałasie? Wśród innych? Pod prysznicem? Wszędzie tam, gdzie czujesz się komfortowo. Bo musisz czuć się miło i komfortowo, żeby być swobodnym. W grupie znajomych gdzie jest pełno śmiechów i historyjek, podczas dobrej zabawie powstają najbardziej kreatywne pomysły.

7. Nie przestawaj ćwiczyć.
Tylko dzięki ciągłym, ćwiczeniom nabierzesz biegłości – jak ze wszystkim w życiu. Ćwiczeń, warsztatów, treningów kreatywności jest dostępna niezliczona ilość.

Close

Zapytaj o szkolenie

Would you like to see our space before joining? Come and visit our coworking space. Please fill out the form and our manager will get back asap.