Myślenie lateralne

Myślenie Lateralne / Zagadki Lateralne


[su_row]

[su_column size=”1/2″]

Wszystko się zmieniło z wyjątkiem naszego sposobu myślenia.”

Albert Einstein

[/su_column]
[su_column size=”1/2″] [su_service title=”Ze słownika Oxford Dictionary – Lateral thinking” icon=”icon: graduation-cap” icon_color=”#139fa2″]The solving of problems by an indirect and creative approach, typically through viewing the problem in a new and unusual light. Contrasted with vertical thinking.[/su_service] [/su_column]
[/su_row]


 

 

[su_row]
[su_column size=”1/2″]

Myślenie Lateralne to:

– praktyczne narzędzia i metody zmiany obecnego sposobu myślenia,

– wykorzystanie kreatywności aby działała, gdy jej potrzebujemy,

– rozwiązywanie problemów i generowanie pomysłów na żądanie.

Myślenie Lateralne zapewnia celowy, usystematyzowany proces prowadzący do innowacyjnego myślenia. Szkolenie nauczy Cię:

– jak kreatywnie myśleć – krok po kroku, nawet gdy uważasz się za osobę niekreatywną. Ba! Szczególnie wtedy.

– rozwiązywać problemy w sposób, który początkowo nie przychodzi Ci do głowy.

– znajdować alternatywne rozwiązania i znacznie zwiększać liczbę nowych i praktycznych pomysłów, używając niekonwencjonalnych technik myślenia, zwykle niewykorzystywanych przez nasze utrate sposoby myślenia.

– odnajdywać i rozwijać koncepcję idei tworzenia nowych pomysłów.

– zamieniać problemy w możliwości.

[/su_column]
[su_column size=”1/2″]

 Kto powinien wziąć udział?

Nie tylko osoby, które opracowują strategię lub pracują w marketingu i reklamie, ale każdy, kto chce zdyscyplinowanego procesu innowacji, generowania pomysłów, opracowywania koncepcji, twórczego rozwiązywania problemów lub strategii kwestionowania status quo, może skorzystać z Myślenia Lateralnego. Jeśli zmierzasz się z szybko zmieniającymi się trendami, ostrą konkurencją i potrzebą czynienia cudów, potrzebujesz lateralnego myślenia!

Warsztaty są przeznaczone dla wszystkich: dyrektorów, menedżerów i doradców, którzy troszczą się, aby ich organizacja była bardziej innowacyjna w obliczu rosnącej konkurencji i pojawiania się nowych modeli biznesowych. Wysoce zalecana jest obecność grupy menedżerów z jednej firmy. Pomoże to wprowadzić techniki po powrocie do miejsca pracy i korzystać z nich już od pierwszego dnia.

[/su_column]
[/su_row]

 

[su_row]

[su_column size=”3/4″]

Myślenie Lateralne

jest umiejętnością nadającą się do szkolenia za pomocą systematycznych narzędzi, by szukać nowych sposobów patrzenia na problem, zamiast postępować logicznie. Myślenie lateralne dotyczy przełamania koncepcji obecności starych idei. To prowadzi do zmian w nastawieniu i podejściu; do patrzenia w inny sposób na rzeczy, które zawsze były postrzegane w ten sam sposób. Wyzwolenie ze starych idei i stymulacja nowych, to bliźniacze aspekty myślenia lateralnego. Ucząc się myślenia bocznego wciąż wymagamy umiejętności „myślenia w pionie” lub zwykłej logiki. Oba rodzaje myślenia są niezbędne dla dobrze zaprojektowanej przyszłości.

 

Kreatywność zgodnie z definicją to zdolność do tworzenia pomysłów, które są nowe i wartościowe.

Myślenie lateralne jest działaniem twórczym, ale nie jest zarezerwowane wyłącznie dla twórczych

ludzi, tj. artystów, muzyków itp.

Nasza edukacja nie koncentruje się na nauczaniu myślenia lub kreatywności jako umiejętności. Zdecydowana większość z nas uważa się na niekreatywnych i nie dajemy sobie szansy ani swobody tworzenia.

Dobrą wiadomością jest to, że każdy może nauczyć się myśleć lateralnie, a zatem twórczo!

Nie musisz być geniuszem kreatywności. musisz być jedynie przygotowany do zastosowania narzędzi De Bono, otworzyć swój umysł, poznać pozornie absurdalne koncepcje, aby uzyskać unikalne pomysły, które mają wartość i zmienią twój produkt, usługę lub po prostu …. przyszłość.

 

 

[/su_column]
[su_column size=”1/4″]

Opis warsztatów:

Podczas ośmiogodzinnych warsztatów dowiesz się:

– co to jest myślenie lateralne i jak je stosować,

– poznasz narzędzia myślenia lateralnego jak: wyłonienie idei, wyzwanie, przypadkowe wejście, prowokacja,

– zobaczysz jak wiele pomysłów przepada gdy nie masz umysłu nastawionego na kreatywność,

– dowiesz się jak stosować poznane narzędzia w praktyce,

– nauczysz się projektować sesje kreatywne z wykorzystaniem narzędzi myślenia lateralnego

[/su_column]
[/su_row]

[su_quote cite=”Edward de Bono”]Urok myślenia lateralnego polega na tym, że jest ono ekscytującym poszukiwaniem prostoty dobrego pomysłu i jest dostępne dla każdego, ponieważ nie zależy od samej inteligencji[/su_quote]

[su_row]
[su_column size=”1/1″]

[su_row]
[su_column size=”1/2″]

[su_service title=”Szkolenie otwarte” icon=”icon: graduation-cap” icon_color=”#139fa2″]Jednodniowe warsztaty to najlepsza metoda szkolenia zarówno indywidualnych uczestników jak i małych grup. Prowadzone na terenie całej Polski dają niepowtarzalną możliwość opanowania narzędzi i technik myślenia.[/su_service]

[/su_column]
[su_column size=”1/2″]

[su_service title=”Szkolenie zamknięte” icon=”icon: graduation-cap” icon_color=”#139fa2″]Warsztaty prowadzone u klienta tworzą idealne warunki szkolenia zespołów i całych działów w organizacji lub firmie, dając przejrzysty cel szkolenia, określony wspólnie z klientem. Grupa szkoleniowa powinna mieć maksymalnie 12 osób. Stanowią najbardziej efektywną finansowo opcję, która eliminuje odbywanie kosztownych podróży służbowych.[/su_service]

[/su_column]

[/su_row]

 

[su_row]

[su_column size=”1/1″]

przycisk-ZAPYTAJ-O-SZKOLENIE [/su_column]
[/su_row]

 

Close

Zapytaj o szkolenie

Would you like to see our space before joining? Come and visit our coworking space. Please fill out the form and our manager will get back asap.